
ថ្មកំទេច
វិសាលភាព៖ ការផ្តល់ចំណី → កំទេច (បឋម/អនុវិទ្យាល័យ) → ការចាក់បញ្ចាំង/ ដំណើរការឡើងវិញ → លាង/ផ្ទេរ
ធាតុបញ្ចូល RFQ: លក្ខខណ្ឌសម្ភារៈ (សំណឹក/សំណើម/ដីឥដ្ឋ), ទំហំចំណីអតិបរមា, សមត្ថភាពគោលដៅ (t/h), កម្រិតជម្រាល/សំណាញ់, ស្តង់ដារថាមពល, ទីតាំងទីតាំង
ឧបករណ៍ស្នូល៖ ឧបករណ៍បំពងរំញ័រ, ញញួរធ្ងន់, ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្គាម (PE), ម៉ាស៊ីនកំទេចផលប៉ះពាល់,
អេក្រង់ញ័រ YK, Drum Sieve, Spiral Washer, High-Sand Washer, Bucket Elevator
ចំណុចត្រួតពិនិត្យទូទៅ៖ ដែនកំណត់ចំណី, ជួរបញ្ចេញ/សំណាញ់, ក្រុមតន្រ្តីសមត្ថភាព, ថាមពលម៉ូទ័រ (kW), វិមាត្រ/ទម្ងន់, គ្រឿងបន្លាស់ពាក់ និងវិសាលភាពគ្រឿងបន្លាស់
កញ្ចប់ដឹកជញ្ជូន៖ បញ្ជីឧបករណ៍, បញ្ជីវេចខ្ចប់, សៀវភៅណែនាំ/បញ្ជីផ្នែក, កំណត់ត្រាអធិការកិច្ច (ប្រសិនបើចាំបាច់)
ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មគឺជា-ម៉ាស៊ីនទំហំឧស្សាហកម្មដែលបំបែកថ្មធំៗ ថ្ម រ៉ែ និងបេតុងកម្ទេចទៅជាទំហំដែលអាចគ្រប់គ្រងបាន និងអាចប្រើប្រាស់បានសម្រាប់ផលិតកម្មសរុប ការកែច្នៃឡើងវិញ និងការរៀបចំចំណីរ៉ែ។ អាស្រ័យលើសម្ភារៈ និងទិន្នផលគោលដៅ ពួកវាកាត់បន្ថយទំហំជាចម្បងដោយការកំទេចដោយបង្ហាប់ (ដូចជា ថ្គាម កោណ ឬការកំទេច gyratory) ឬដោយការវាយកំទេចផលប៉ះពាល់ (ម៉ាស៊ីនកំទេចផលប៉ះពាល់សម្រាប់រាង និងការកាត់បន្ថយបន្ទាប់បន្សំ)។ ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មត្រូវបានផ្គត់ផ្គង់ជាគ្រឿងស្ថានី ចល័ត ឬចល័ត ដែលអនុញ្ញាតឱ្យដំណើរការទាំងនៅក្នុងរោងចក្រថេរ ឬដោយផ្ទាល់នៅលើ-គេហទំព័រ ដើម្បីកាត់បន្ថយការដឹកជញ្ជូន គ្រប់គ្រងការចាត់ថ្នាក់ផលិតផល និងបង្កើនប្រសិទ្ធភាពការងារទាំងមូល។
ផ្ញើមកយើងនូវទំហំចំណីរបស់អ្នក ការកំណត់កម្រិតគោលដៅ តម្រូវការ tph និងថាតើគេហទំព័ររបស់អ្នកត្រូវការឧបករណ៍ចល័ត/ចល័តដែរឬទេ។ យើងនឹងណែនាំការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធដែលឆ្លើយតបនឹងលទ្ធផល និងឧបសគ្គនៃការដំឡើងរបស់អ្នក ជាមួយនឹងការដឹកជញ្ជូនច្បាស់លាស់ និងឯកសារសម្រាប់ការដឹកជញ្ជូននាំចេញ។
ដំណើរការកំទេចថ្ម និងបញ្ជីត្រួតពិនិត្យ RFQ
ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មសម្រាប់លក់គួរតែត្រូវបានប្រៀបធៀបដោយការបញ្ចូល RFQ ដែលអាចវាស់វែងបាន មិនមែនសមត្ថភាពកាតាឡុកតែម្នាក់ឯងនោះទេ។ នៅក្នុងគម្រោងជាក់ស្តែង មតិព័ត៌មានសំណឹកអាចជំរុញឱ្យការចំណាយលើការពាក់ឡើងលឿន លុះត្រាតែវិសាលភាពស្រទាប់/ញញួរ និងចាប់ផ្តើម-ការបន្ថែមគ្រឿងបន្លាស់ត្រូវបានកំណត់នៅខាងមុខ។ នៅលើចំណីដីឥដ្ឋ ឬស្អិត ការបញ្ចាំងអាចធ្វើឱ្យពិការភ្នែក ហើយចរន្តឈាមកើនឡើង ដូច្នេះមុន-ការកាត់ស្បែកក្បាល និងការលាងសម្អាតគួរតែត្រូវបានបញ្ជាក់ប្រឆាំងនឹងគោលដៅពិន័យ និងផែនការគ្រប់គ្រងទឹក/សារធាតុរអិលរបស់អ្នក។
មុនពេល PO សូមបញ្ជាក់ចំណុចទទួលយកទាំងនេះ៖
- វាយតម្លៃក្រុមតន្រ្តីសមត្ថភាពនៅលក្ខខណ្ឌ និងការកំណត់ចំណីដែលបានបញ្ជាក់
- ទំហំចំណីអតិបរមាដែនកំណត់ និងការពិនិត្យជាមុន-ដែលត្រូវការ
- ការដាក់កម្រិតគោលដៅហើយថាតើសៀគ្វីបើកឬបិទ (ចរន្តឡើងវិញ)
- ស្តង់ដារថាមពល(kW, វ៉ុល/ប្រេកង់, វិធីសាស្ត្រចាប់ផ្តើម)
- ស្រោមសំបុត្រដំឡើង(ស្នាមជើង ការបោសសំអាត ចំណុចលើក)
- ពាក់-វិសាលភាពផ្នែក + ចាប់ផ្តើម-គ្រឿងបន្លាស់បូកនឹងភាពស៊ីសង្វាក់គ្នានៃបញ្ជីឈ្មោះ/វេចខ្ចប់
តើ Rock Crusher ដំណើរការយ៉ាងដូចម្តេច?
នៅលើកន្លែងយកថ្ម ឬកន្លែងជីកយករ៉ែធម្មតា ឧម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មស្ថិតនៅលើប្រព័ន្ធពិនិត្យ និងបញ្ជូន។ តួនាទីរបស់វាគឺដើម្បីគ្រប់គ្រងទំហំភាគល្អិតអតិបរិមាដែលចូលទៅក្នុងបន្ទាត់ ដែលជះឥទ្ធិពលដោយផ្ទាល់ទៅលើប្រសិទ្ធភាពអេក្រង់ ការផ្ទុកខ្សែក្រវ៉ាត់ និងការពាក់ចុះក្រោម-ការប្រើប្រាស់ផ្នែក។

| ដំណាក់កាល (សៀគ្វីបិទ) | តើមានអ្វីកើតឡើង | អ្វីដែលអ្នកគួរបញ្ជាក់ (លទ្ធកម្ម/ការទទួលយក) |
|---|---|---|
| 1.ការគ្រប់គ្រងចំណី (មុនពេល Crusher) | សម្ភារៈម៉ែត្ររបស់ feeder ចូលទៅក្នុង crusher ក្នុងអត្រាថេរ ដើម្បីជៀសវាងការកើនឡើង ស្ពាន និងការពាក់មិនស្មើគ្នា។ | ប្រភេទសម្ភារៈ សំណើម/ដីឥដ្ឋ ទំហំដុំអតិបរមា; តម្រូវការចំណីមានស្ថេរភាពសម្រាប់លក្ខខណ្ឌគេហទំព័រ (ជាពិសេសចល័ត/ចល័ត)។ |
| 2. ការកំទេចបឋម (ធ្វើឱ្យវា "ដំណើរការ") | Jaw crusher ប្រើការបង្ហាប់ដើម្បីកាត់បន្ថយចំណីធំទៅជាទំហំមានស្ថេរភាពសម្រាប់ដំណាក់កាលខាងក្រោម។ | ការបើកថ្គាមធៀបនឹងទំហំចំណីអតិបរមា; ការបង្ហូរគោលដៅទៅដំណាក់កាលបន្ទាប់; ហានិភ័យស្ពាន; ពាក់-ផែនការផ្នែក។ |
| 3.ការកំទេចទីពីរ / ទីបី (ធ្វើឱ្យវា "លក់បាន") | ជ្រើសរើសប្រភេទ crusher ដោយផ្អែកលើការកាត់បន្ថយ រូបរាង និងតម្លៃពាក់។ | ការជ្រើសរើសអាស្រ័យលើភាពរឹង / សំណឹក ការធ្វើពណ៌តាមគោលដៅ តម្លៃនៃការពាក់ ពេលវេលាដំណើរការ។ |
| 3 ក. ផលប៉ះពាល់ / ញញួរកំទេច | ការកាត់បន្ថយផលប៉ះពាល់ + រូបរាង; ការកាត់បន្ថយយ៉ាងឆាប់រហ័សលើសម្ភារៈសមស្រប។ | ភាពសមស្របនៃសម្ភារៈ; ផ្នែកពាក់ (ញញួរ / ស្រទាប់); យុទ្ធសាស្ត្របំពុលសម្រាប់ការកែច្នៃចំណី។ |
| 3 ខ. ការកំទេចកោណ | ការបង្ហាប់អនុវិទ្យាល័យ / ទីបី; ទិន្នផលមានស្ថេរភាពនៅក្នុងថ្មរឹង។ | ទម្រង់ស្រទាប់; ការផ្ទុកឡើងវិញ; តម្រូវការសមត្ថភាពមានស្ថេរភាព។ |
| ៣ គ. ការបុករាងបញ្ឈរ (VSI-ប្រភេទ) | ទម្រង់ខ្សាច់ + ការផាកពិន័យដែលបានគ្រប់គ្រង; ជាញឹកញាប់ត្រូវបានគេប្រើសម្រាប់ខ្សាច់ផលិតពី 0-5 ម។ | រូបរាងភាគល្អិតដែលត្រូវការ; ការត្រួតពិនិត្យការផាកពិន័យ; សមាហរណកម្ម ការពិនិត្យ/លាង។ |
| 4.ការចាក់បញ្ចាំងឡើងវិញ (ទំហំចុងក្រោយត្រូវបានសម្រេចនៅទីនេះ) | អេក្រង់បំបែកនៅលើ-ផលិតផលទំហំធៀបនឹងទំហំធំត្រឡប់មកវិញ; recirculation ចាក់សោ gradation ចុងក្រោយ។ | ទំហំនៃផ្ទៃអេក្រង់; ទំហំផលិតផលគោលដៅ; សមាមាត្រ recirculation; ជៀសវាង-ការបុកខ្លាំង និងបាត់បង់សមត្ថភាព។ |
| 5.បោកគក់ (ស្រេចចិត្ត) | យកដីឥដ្ឋ/ការផាកពិន័យចេញ នៅពេលដែលភាពស្អាត ឬខ្សែកោងការចាត់ថ្នាក់ទាមទារវា។ | ដែនកំណត់ការផាកពិន័យ, ភាពអាចរកបានទឹក, ផែនការស្តារ / ដកទឹក, តម្រូវការបញ្ចេញ។ |
| ចល័ត/ចល័ត ទល់នឹង ចំណាំស្ថានី | គោលការណ៍គឺដូចគ្នា; ចល័ត/ចល័ត ប្រឈមមុខនឹងមតិព័ត៌មានអថេរ និងស្នាមជើងកាន់តែតឹង។ | ស្រោមសំបុត្រដឹកជញ្ជូន, ពេលវេលារៀបចំ, ថាមពលនៃគេហទំព័រ, ការរចនារង្វិលជុំអេក្រង់, ចាប់ផ្តើម-ដំឡើងគ្រឿងបន្លាស់។ |
| ការទទួលយកធាតុចូល (បញ្ជីត្រួតពិនិត្យ RFQ) | កំណត់ថាតើសៀគ្វីដំណើរការដូចដែលបានដកស្រង់ឬអត់។ | សម្ភារៈ + មតិព័ត៌មានអតិបរមា + ការដាក់កម្រិតគោលដៅ + tph + ប្លង់ + វិសាលភាពការបញ្ចាំង/ការលាង។ |
ប្រសិនបើអ្នកប្រៀបធៀបម៉ាស៊ីនកិនថ្មសម្រាប់លក់ចាប់ផ្តើមដោយការចាក់សោធាតុបញ្ចូលការងារ-សម្ភារៈ ទំហំចំណីអតិបរមា ផលិតផលគោលដៅ និងសមត្ថភាពដែលត្រូវការ (t/h)។ ទាំងនេះសម្រេចថាតើអ្នកត្រូវការម៉ាស៊ីនកិនថ្គាមជាបឋម ដំណាក់កាលផលប៉ះពាល់/ញញួរ/កោណសម្រាប់ការកាត់បន្ថយបន្ទាប់បន្សំ និងបិទ-រង្វិលជុំពិនិត្យសៀគ្វី ដើម្បីគ្រប់គ្រងការកម្រិតចុងក្រោយ។
Jaw Crusher PE Series
ម៉ាស៊ីនកិនថ្គាមស៊េរី PE ត្រូវបានគេប្រើយ៉ាងទូលំទូលាយសម្រាប់ការកំទេចបឋមដែលការបើកចំណីធំជាង និងលំហូរមានស្ថេរភាពត្រូវបានទាមទារ។ ដើម្បីជួយអ្នកទិញជៀសវាងការកែប្រែឡើងវិញ-ការដកស្រង់ និងការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធបំពង់ Octalតម្រឹមការជ្រើសរើសម៉ាស៊ីនកិនថ្គាម PE ទៅនឹងចំណុចត្រួតពិនិត្យ RFQ ដែលអាចវាស់វែងបាន៖ ទំហំបើកចំណី ទំហំចំណីអតិបរមា ជួរបញ្ចេញ ខ្សែសមត្ថភាព ថាមពលដែលបានដំឡើង និងស្រោមសំបុត្រដំឡើង (វិមាត្ររួម និងទម្ងន់)។
នៅក្នុងការរចនាបន្ទាត់ ម៉ាស៊ីនកិនថ្គាមជាធម្មតាកំណត់ផ្នែកខាងមុខ-ពិដានកម្រិតសមត្ថភាព។ ប្រសិនបើថ្គាមមានទំហំតូចទាក់ទងទៅនឹងការផ្ទុក feeder/hopper នោះវាក្លាយជាការស្ទះ។ ប្រសិនបើមានទំហំធំនោះ CAPEX កើនឡើងដោយមិនធ្វើអោយប្រសើរឡើងនូវទិន្នផលដែលបានបញ្ចប់ទេ លុះត្រាតែដំណាក់កាលខាងក្រោមអាចស្រូបយកលំហូរ។ សម្រាប់ការអនុម័តលើលទ្ធកម្ម សូមចាត់ទុកម៉ាស៊ីនកិនថ្គាមជា "យុថ្កាឆ្លងកាត់បឋម" ហើយបញ្ជាក់ជួរបញ្ចេញរបស់វាត្រូវគ្នានឹងដំណាក់កាលបន្ទាប់ (ឧបករណ៍ស្ទូចផលប៉ះពាល់ ឬការបញ្ចាំង) ដើម្បីរក្សាខ្សែបន្ទាត់ឱ្យមានតុល្យភាព និងការទទួលយក-រួចរាល់។
ម៉ាស៊ីនកិនថ្គាមត្រូវបានគេប្រើយ៉ាងទូលំទូលាយជាម៉ាស៊ីនកិនចំបងសម្រាប់ការកំទេចរដុប ដែលការបញ្ជូនបន្តមានស្ថិរភាព និងសមាមាត្រកាត់បន្ថយដ៏ច្រើនត្រូវបានទាមទារ។ លក្ខណៈពិសេសធម្មតារួមមាន:
- សមាមាត្រកាត់បន្ថយធំសម្រាប់ការកិនកំទេចយ៉ាងមានប្រសិទ្ធភាពនិងដំណាក់កាលតិចនៅខាងមុខបន្ទាត់។
- ទិន្នផលខ្ពស់។ជាមួយនឹងប្រតិបត្តិការប្រកបដោយស្ថិរភាពសម្រាប់កាតព្វកិច្ចកំទេចបឋម។
- ទំហំបញ្ចេញឯកសណ្ឋានកាន់តែច្រើនគាំទ្រការបញ្ចាំងខ្សែទឹកដែលរលូនជាងមុន និងការកំទេចបន្ទាប់បន្សំ។
- រចនាសម្ព័ន្ធសាមញ្ញជាមួយនឹងការរចនាជាក់ស្តែង ធ្វើឱ្យការដំឡើង និងនៅលើ-សេវាកម្មគេហទំព័រកាន់តែងាយស្រួល។
- ការថែទាំងាយស្រួលជាមួយនឹងផ្នែកពាក់ដែលអាចត្រូវបានត្រួតពិនិត្យ និងជំនួសដោយគ្មាននីតិវិធីស្មុគស្មាញ។
- តម្លៃប្រតិបត្តិការទាបជំរុញដោយមេកានិចត្រង់ និងកាត់បន្ថយភាពស្មុគស្មាញនៃការថែទាំ។
- ព្រំដែននៃកម្លាំងសម្ភារៈ៖សមស្របសម្រាប់សម្ភារៈជាមួយកម្លាំងបង្ហាប់រហូតដល់ 320 MPa(បញ្ជាក់តាមប្រភេទសម្ភារៈ និងសំណឹកសម្រាប់ការជ្រើសរើសចុងក្រោយ)។
ភាពខ្លាំង៖សមត្ថភាពកំទេចកំទីដ៏រឹងមាំ និងជួរកម្មវិធីទូលំទូលាយ។
ការពិចារណា៖រូបរាងផលិតផលជាធម្មតាមិនបញ្ចប់; តំណាក់កាលបន្ទាប់បន្សំ បូកនឹងការពិនិត្យជាទូទៅគឺត្រូវបានទាមទារ។
ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖ការបើកចំណី (មម) ចំណីអតិបរមា (មម) ជួរបញ្ចេញ (មម) សមត្ថភាព (t/h) ល្បឿន អេកូ (r/min) ថាមពល (kW) ទម្ងន់ (t) វិមាត្ររួម (មម)។

| គំរូ | ការបើកចំណី (មម) |
មតិព័ត៌មានអតិបរមា (មម) |
ការឆក់ (មម) |
សមត្ថភាព (t/h) |
ល្បឿនប្លែក (r/នាទី) |
ថាមពល (kW) |
ទម្ងន់ (t) |
វិមាត្ររួម (L × W × H) (មម) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PE-150 × 250 | 150×250 | 125 | 10–40 | 1–3 | 250 | 5.5 | 0.8 | 720×660×850 |
| PE-200 × 300 | 200×300 | 180 | 15–50 | 2–6 | 260 | 7.5 | 1.2 | 910×750×990 |
| PE-200 × 350 | 200×350 | 180 | 18–70 | 3–10 | 260 | 11 | 1.5 | 1000×870×990 |
| PE-250 × 400 | 250×400 | 210 | 20–60 | 5–20 | 300 | 18.5 | 2.8 | 1300×1090×1270 |
| PE-400 × 600 | 400×600 | 340 | 40–100 | 16–60 | 275 | 30 | 7 | 1730×1730×1630 |
| PE-500 × 750 | 500×750 | 425 | 50–100 | 40–110 | 275 | 55 | 12 | 1980×2080×1870 |
| PE-600 × 900 | 600×900 | 500 | 65–160 | 50–180 | 250 | 75 | 17 | 2190×2206×2300 |
| PE-750 × 1060 | 750×1060 | 630 | 80–140 | 110–320 | 250 | 90 | 29 | 2660×2430×2800 |
| PE-900 × 1200 | 900×1200 | 750 | 95–165 | 220–450 | 200 | 110 | 52 | 3380×2870×3330 |
| PE-1000 × 1200 | 1000×1200 | 850 | 195–265 | 315–500 | 200 | 110 | 55 | 3480×2876×3330 |
| PE-1200 × 1300 | 1200×1300 | 1000 | 180–330 | 400–650 | 220 | 200 | 62 | 4539×2984×3959 |
| PE-1200 × 1500 | 1200×1500 | 1020 | 150–350 | 400–800 | 180 | 250 | 80 | 4200×3300×3500 |
| PE-1500 × 1800 | 1500×1800 | 1200 | 220–350 | 450–1000 | 180 | 280 | 122 | 5160×3660×4248 |
ឧបករណ៍បំលែងរំញ័រ
ឧបករណ៍បំលែងរំញ័រវាស់ថ្មឆៅ ពីឧបករណ៍បំពងទៅឧបករណ៍បំពងបឋមក្នុងអត្រាគ្រប់គ្រង។ សម្រាប់លទ្ធកម្ម ការជ្រើសរើសត្រូវបានជំរុញជាចម្បងដោយទំហំ groove (ដើម្បីផ្គូផ្គង hopper/loader) ទំហំភាគល្អិតចំណីដែលអាចអនុញ្ញាតបាន និងក្រុមសមត្ថភាពដែលត្រូវការដើម្បីរក្សា crusher បឋមឱ្យស្ថិតស្ថេរដោយមិនមានការកើនឡើង។
នៅក្នុងបន្ទាត់ធម្មតា អង្គភាពនេះការពារឧបករណ៍នៅខាងក្រោមដោយធ្វើឱ្យអត្រាចំណីរលូន និងកាត់បន្ថយព្រឹត្តិការណ៍ផ្ទុកលើសទម្ងន់ភ្លាមៗ ដែលបង្កើនល្បឿននៃការពាក់ថ្គាម/ញញួរ/ផលប៉ះពាល់។ ឧបករណ៍ផ្តល់ចំណី "ត្រឹមត្រូវ" គឺជាឧបករណ៍ដែលរក្សាលំហូរម៉ាស់មានស្ថេរភាពនៅក្រោមលក្ខខណ្ឌចំណីពិតប្រាកដរបស់គេហទំព័រ (សំណើម + ដីឥដ្ឋ + ការចែកចាយទំហំចម្រុះ) មិនត្រឹមតែនៅក្រោមចំណីសាកល្បងដ៏ល្អប៉ុណ្ណោះទេ។
• ភាពខ្លាំង៖ ធ្វើឱ្យការផ្ទុករបស់ម៉ាស៊ីនស្ទូចមានស្ថេរភាព កាត់បន្ថយហានិភ័យនៃស្ពាន ធ្វើអោយប្រសើរឡើងនូវភាពជាប់លាប់នៃការពាក់នៅលើដំណាក់កាលបឋម។
• ការពិចារណា៖ ធរណីមាត្រនៃច្រកចេញចូល និងលក្ខខណ្ឌចំណី (សំណើម/ដីឥដ្ឋ) អាចបណ្តាលឱ្យមានលំហូរមិនស្មើគ្នា ប្រសិនបើមិនបានកំណត់ទំហំត្រឹមត្រូវ។
• ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖ ទំហំចង្អូរ ទំហំភាគល្អិតចំណីអតិបរមា សមត្ថភាពដំណើរការ (t/h) ថាមពលម៉ូទ័រ (kW)។
| គំរូ | ទំហំ Groove (មម) |
ទំហំភាគល្អិតចំណី (មម) |
សមត្ថភាពដំណើរការ (t/h) |
ថាមពលម៉ូទ័រ (kW) |
|---|---|---|---|---|
| GZD6523 | 650 × 2300 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៤០០ | 40–80 | 1.1 × 2 |
| GZD9836 | 980 × 3600 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 500 | 80–200 | 2.2 × 2 |
| GZD1136 | 1100 × 3600 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៧០០ | 160–210 | 3.7 × 2 |
| GZD1238 | 1200 × 3800 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៧៥០ | 250–400 | 5.5 × 2 |
| GZD1250 | 1200 × 5000 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៧៥០ | 250–450 | 5.5 × 2 |
| GZD1538 | 1500 × 3800 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 1000 | 400–500 | 7.5 × 2 |
| GZD1550 | 1500 × 5000 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 1000 | 500–800 | 9.5 × 2 |
| GZD2038 | 2000 × 3800 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 1200 | 800–1000 | 12.5 × 2 |
| GZD2050 | 2000 × 5000 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 1200 | 800–1200 | 15 × 2 |
ម៉ាស៊ីនកំទេចញញួរធុនធ្ងន់
A ញញួរ crusher ធ្ងន់ត្រូវបានជ្រើសរើសនៅពេលដែលសម្ភារៈ និងផលិតផលគោលដៅអនុញ្ញាត aសមាមាត្រកាត់បន្ថយខ្ពស់នៅក្នុងលំហូរសាមញ្ញជាញឹកញាប់បើកមួយ-ដំណាក់កាលកំទេចនិងកាត់បន្ថយតម្រូវការសម្រាប់រថភ្លើងកំទេចទីពីរបែបប្រពៃណី។ នៅក្នុងការងារសរុបជាច្រើន វាអាចបង្កើតក្រុមលំហូរទឹកដែលគ្រប់គ្រងបាន (ជាទូទៅរហូតដល់ 0-60 មមក្នុងមួយច្រកអាស្រ័យលើសម្ភារៈ និងការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ) ដែលជួយបង្រួមប្លង់ និងកាត់បន្ថយចំណុចផ្ទេរ។
តាមទស្សនៈលទ្ធកម្ម នេះគឺជា កតម្លៃ-ក្នុងមួយ-ការសម្រេចចិត្តតោន៖ លំហូរអាចត្រូវបានធ្វើឱ្យសាមញ្ញ ប៉ុន្តែពេលវេលាដំណើរការអាស្រ័យលើភាពច្រេះ ភាពប្រែប្រួលនៃចំណី និងការពាក់-ការធ្វើផែនការផ្នែក. ចំណុចរចនាធម្មតាដែលសំខាន់នៅលើគេហទំព័ររួមមាន កគ្មាន-រចនាសម្ព័ន្ធក្រឡាចត្រង្គដែលមានគម្លាតលៃតម្រូវបាន។(ភាពរសើបនៃការដោតទាបក្រោមសំណើមអថេរ) ពាក់-ការរចនារ៉ោតទ័រ/ការតោងដែលផ្តោត ការពង្រឹងញញួរ/ញញួរ-ការការពាររន្ធ និងការថែទាំ-ការចូលប្រើដោយងាយស្រួល (ការបើក/ការត្រួតពិនិត្យធារាសាស្ត្រនៅកន្លែងដែលបានកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ)។
ភាពខ្លាំង៖សមាមាត្រកាត់បន្ថយខ្ពស់នៅក្នុងសម្ភារៈសមរម្យ; អាចសម្រួលប្លង់បន្ទាត់។
ការពិចារណា៖ការប៉ះពាល់នឹងការពាក់គឺមានភាពរសើបទៅនឹងភាពរឹងរបស់ថ្ម / សំណឹក; គ្រឿងបន្លាស់ជាក់ស្តែងត្រូវបានទាមទារ។
ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖សម្ភារៈ & ភាពច្របូកច្របល់, ទំហំចំណីអតិបរមា, ក្រុមតន្រ្តីបង្ហូរគោលដៅ, សមត្ថភាព (t/h), ថាមពលម៉ូទ័រ (kW) និងការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធធន់ធ្ងន់ធៀបនឹងស្តង់ដារ។

| ប្រភេទ | គំរូ | ទំហំចំណី (មម) |
សមត្ថភាព (t/h) |
ថាមពលម៉ូទ័រ (kW) |
|---|---|---|---|---|
| ធ្ងន់ | PCZ1312 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 500 | 150–200 | 110 × 2 |
| PCZ1512 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៦០០ | 250–400 | 160 × 2 | |
| PCZ1615 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៦៥០ | 400–700 | 220 × 2 | |
| PCZ1815 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៦៥០ | 400–900 | 250 × 2 | |
| PCZ1820 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៨០០ | 800–1500 | 800-6 | |
| PCZ2125 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 1200 | 2000–3000 | 1250-6 | |
| ស្តង់ដារ | PC-0706 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៤០០ | 50–70 | 75 |
| PC-1010 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 500 | 80–150 | 90 × 2 | |
| PC-1012 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ២០០ | 150–250 | 110 × 2 | |
| PC-1213 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ២០០ | 250–300 | 132–160 × 2 | |
| PC-1216 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 250 | 300–400 | 160–200 × 2 | |
| PC-1220 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 250 | 400–600 | 200–220 × 2 |
ម៉ាស៊ីនកំទេចផលប៉ះពាល់
ម៉ាស៊ីនកំទេចផលប៉ះពាល់ត្រូវបានជ្រើសរើសសម្រាប់ការបំបែកនិងរូបរាងបន្ទាប់បន្សំនៅពេលដែលទម្រង់ភាគល្អិត និងទំហំទិន្នផលដែលអាចលៃតម្រូវបានត្រូវបានទាមទារ។ ពួកវាជាធម្មតារត់ចូលសៀគ្វីបិទជាមួយនឹងអេក្រង់រំញ័រដើម្បីបំពេញតាមកម្រិតគោលដៅ និងកាត់បន្ថយទិន្នផលមិនច្បាស់។ សម្រាប់ការតម្រឹម RFQបំពង់ Octalផ្តល់អនុសាសន៍ឱ្យបញ្ជាក់ទំហំចំណីអតិបរមា និងការបើកចំណីទីមួយ ដោយសារតែការគ្រប់គ្រងទាំងនេះឆ្លងកាត់ និងពាក់ការប៉ះពាល់។ ជួរ crusher ផលប៉ះពាល់ធារាសាស្ត្រធម្មតារួមមានចំណី 250-700 ម។និងសមត្ថភាព 60-548 តោន / ម៉ោង។អាស្រ័យលើសម្ភារៈនិងការកំណត់។
ប្រភេទនេះត្រូវបានជ្រើសរើសជាញឹកញាប់សម្រាប់ប្រសិទ្ធភាពថែទាំ៖ការបើកធារាសាស្ត្រធ្វើអោយប្រសើរឡើងនូវការចូលប្រើ,ខោទ្រនាប់ដែលអាចជំនួសបាន។(ពាក់-យ៉ាន់ស្ព័រដែលធន់ទ្រាំ) ជួយគ្រប់គ្រងតម្លៃពាក់ និង កការកំណត់ការបញ្ចេញទឹករំអិលដែលអាចលៃតម្រូវបាន។គាំទ្រការចាត់ថ្នាក់ដែលមានស្ថេរភាពជាមួយនឹងរង្វិលជុំពិនិត្យជាក់ស្តែង។
ភាពខ្លាំង៖រូបរាងល្អនិងការបញ្ចេញទឹករំអិលដែលអាចលៃតម្រូវបាន; សមខ្លាំងសម្រាប់ការបិទ-ការត្រួតពិនិត្យសៀគ្វី។
ការពិចារណា៖ចំណី abrasive បង្កើនការប្រើប្រាស់ស្រទាប់; ការចិញ្ចឹមមានស្ថេរភាពធ្វើអោយប្រសើរឡើងនូវពេលវេលាធ្វើការ។
ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖សម្ភារៈ & សំណឹក, ចំណីអតិបរមា (ម.ម), ការបើកចំណី (ម.ម), ខ្សែបញ្ចោញគោលដៅ, សមត្ថភាព (t/h), ថាមពលម៉ូទ័រ (kW)។

| គំរូ | លក្ខណៈបច្ចេកទេស (មម) |
ការបើកចំណី (មម) |
ប្រវែងចំហៀងចំណីអតិបរមា (មម) |
សមត្ថភាព (t/h) |
ថាមពលម៉ូទ័រ (kW) |
ទម្ងន់ (t) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PF-0807 | φ850 × 700 | 400 × 730 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 100 | 15–30 | 30–45 | 6.5 |
| PF-1008 | φ1000 × 800 | 400 × 830 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ១៥០ | 30–50 | 37–55 | 10.5 |
| PF-1010 | φ1000 × 1050 | 400 × 1080 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ១៥០ | 50–80 | 55–75 | 12.5 |
| PF-1210 | φ1250 × 1050 | 400 × 1080 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ២០០ | 70–120 | 110–132 | 15.8 |
| PF-1214 | φ1250 × 1400 | 400 × 1430 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៣០០ | 130–180 | 132–160 | 19.8 |
| PF-1315 | φ1320 × 1500 | 860 × 1520 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 350 | 160–250 | 200 | 26 |
| PF-1320 | φ1320 × 2000 | 860 × 2030 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 350 | 200–300 | 280 | 32 |
| PF-1515 | φ1550 × 1500 | 900 × 1650 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ៤០០ | 300–350 | 160 × 2 | 38 |
អេក្រង់រំញ័រជុំស៊េរី YK
ស៊េរី YK ធ្វើចំណាត់ថ្នាក់សម្ភារៈកំទេចទៅជាប្រភាគដែលអាចលក់បាន និងជំនួយបិទ-ការត្រួតពិនិត្យចរន្តសៀគ្វី។ លទ្ធកម្មគួរតែតម្រឹមផ្ទៃអេក្រង់ ចំនួនបន្ទះ និងជួរទំហំសំណាញ់ទៅនឹងប្រភាគទិន្នផលដែលត្រូវការ បន្ទាប់មកបញ្ជាក់ប្រេកង់ និងទំហំសម្រាប់លក្ខខណ្ឌគេហទំព័រ។
នៅក្នុងបន្ទាត់មួយ អេក្រង់គឺជា "ច្រកទ្វារគុណភាព" ដែលកំណត់លទ្ធផលប្រភាគចុងក្រោយ និងគ្រប់គ្រងការផ្ទុកឡើងវិញ។ ប្រសិនបើអេក្រង់មានទំហំតូច ឬខ្វាក់ដោយចំណីស្អិត នោះទិន្នផលរុក្ខជាតិទាំងមូលនឹងមិនស្ថិតស្ថេរ។ ការត្រួតពិនិត្យលទ្ធកម្មគួរតែតម្រឹមជួរទំហំសំណាញ់ទៅនឹងផលិតផលគោលដៅរបស់អ្នក ហើយបញ្ជាក់ថាការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធអេក្រង់ (ស្រទាប់ ផ្ទៃ Sieve) អាចទ្រទ្រង់ដំណើរការវាយតម្លៃដោយមិនមានផ្ទុកលើសចំណុះរ៉ាំរ៉ៃ។
• ភាពខ្លាំង៖ កម្រិតបញ្ជូនដែលអាចធ្វើមាត្រដ្ឋានបាន គាំទ្រការចាត់ថ្នាក់ប្រភាគច្រើន- សមរម្យសម្រាប់ការគ្រប់គ្រងចលនាឡើងវិញ។
• ការពិចារណា៖ ចំណីស្អិតអាចបណ្តាលឱ្យងងឹតភ្នែក។ ការជ្រើសរើសមេឌៀអេក្រង់ជំរុញឱ្យមានពេលវេលាដំណើរការ។
• ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖ ស្រទាប់ តំបន់ sieve (m²) ទំហំសំណាញ់ (mm) ទំហំចំណីអតិបរមា (mm) សមត្ថភាព (t/h) ប្រេកង់ (r/min) អំព្លីទីត (mm) ថាមពលម៉ូទ័រ (kW) ទម្ងន់ (t)។

| គំរូ | ស្រទាប់ | តំបន់ Sieve (m²) |
ទំហំសំណាញ់ (មម) |
ទំហំចំណីអតិបរមា (មម) |
សមត្ថភាព (t/h) |
ប្រេកង់រំញ័រ (r/នាទី) |
ទំហំទ្វេ (មម) |
ថាមពលម៉ូទ័រ (kW) |
ទម្ងន់ (t) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2YK1235 | 2 | 4.2 | 5–50 | 80 | 15–100 | 800–970 | 8 | 5.5 | 3.2 |
| 3YK1235 | 3 | 4.2 | 5–50 | 80 | 30–100 | 800–970 | 8 | 7.5 | 4.4 |
| 2YK1545 | 2 | 6.75 | 5–50 | 100 | 50–180 | 800–970 | 8 | 15 | 5.3 |
| 3YK1545 | 3 | 6.75 | 5–50 | 100 | 50–210 | 800–970 | 8 | 15 | 6.1 |
| 4YK1545 | 4 | 6.75 | 5–50 | 100 | 50–240 | 800–970 | 8 | 18.5 | 6.9 |
| YK1848 | 1 | 8.8 | 5–100 | 200 | 56–330 | 755 | 11 | 15 | 7.2 |
| 2YK1848 | 2 | 8.8 | 5–100 | 200 | 56–330 | 750 | 11 | 15 | 6.2 |
| 3YK1848 | 3 | 8.8 | 5–100 | 200 | 56–330 | 970 | 7 | 22 | 7 |
| 2YK1860 | 2 | 10.8 | 5–80 | 200 | 50–330 | 800–970 | 8 | 22 | 8 |
| 3YK1860 | 3 | 10.8 | 5–80 | 200 | 50–360 | 800–970 | 8 | 22 | 8.6 |
| 4YK1860 | 4 | 10.8 | 5–80 | 200 | 100–400 | 800–970 | 8 | 30 | 9.2 |
| 2YK2160 | 2 | 12.6 | 5–100 | 200 | 100–430 | 970 | 8 | 30 | 8.8 |
| 3YK2160 | 3 | 12.6 | 5–100 | 200 | 100–460 | 970 | 8 | 30 | 9.45 |
| 4YK2160 | 4 | 12.6 | 5–100 | 200 | 120–460 | 970 | 8 | 30 | 10.9 |
| 2YK2470 | 2 | 16.8 | 5–100 | 200 | 150–500 | 970 | 8 | 37 | 9.63 |
| 3YK2470 | 3 | 16.8 | 5–100 | 200 | 150–550 | 970 | 8 | 37 | 11.5 |
| 4YK2470 | 4 | 16.8 | 5–100 | 200 | 180–600 | 970 | 8 | 37 | 12.78 |
| 2YK2860 | 2 | 16.8 | 5–100 | 400 | 200–700 | 970 | 8 | 37 | 16 |
| 3YK2860 | 3 | 16.8 | 5–100 | 400 | 200–700 | 970 | 8 | 37 | 16 |
| 2YK3072 | 2 | 21.6 | 5–100 | 400 | 250–800 | 750 | 8 | 30 × 2 | 18 |
| 3YK3072 | 3 | 21.6 | 5–100 | 400 | 250–800 | 750 | 8 | 30 × 2 | 18 |
ស្គរ Sieve
ជាធម្មតា បន្ទះស្គរត្រូវបានជ្រើសរើសនៅកន្លែងដែលព័ត៌មានស្អិតជាប់ លាយឡំ ឬងាយនឹងធ្វើឱ្យអេក្រង់មេឌៀបែបបុរាណងងឹតភ្នែក។ លទ្ធកម្មគួរតែផ្តោតលើទំហំស៊ីឡាំង ល្បឿនបង្វិល ជម្រាល និងការកាត់ផ្តាច់ដែលទាមទារដោយដំណើរការ។
ឯកតានេះត្រូវបានគេប្រើជាញឹកញាប់ជាដំណាក់កាលមុន-ការបំបែកដើម្បីការពារឧបករណ៍បំផ្ទុះនៅខាងក្រោម និងធ្វើអោយប្រសើរឡើងនូវស្ថេរភាពនៃបន្ទាត់ នៅពេលដែលមតិព័ត៌មានមានមាតិកាដីឥដ្ឋខ្ពស់ ឬទំហំចម្រុះដែលបណ្តាលឱ្យងងឹតអេក្រង់។ ការជ្រើសរើសលទ្ធកម្មគួរបញ្ជាក់ថាកម្មវត្ថុបំបែកដែលបានគ្រោងទុក (ការធ្វើកោសល្យវិច័យ ការពិនិត្យមុន - ឬការចាត់ថ្នាក់សាមញ្ញ) ត្រូវនឹងសមត្ថភាពរចនាស្គរ និងលក្ខខណ្ឌនៃការផ្តល់ព័ត៌មានគេហទំព័រ។
• ចំណុចខ្លាំង៖ ខ្លាំងប្រឆាំងនឹង-អាកប្បកិរិយាពិការភ្នែក សមរម្យសម្រាប់ការបំបែកចំណីចម្រុះ/សើមជាមុន-។
• ការពិចារណា៖ ភាពជាក់លាក់នៃការចាត់ថ្នាក់ជាទូទៅទាបជាងអេក្រង់រំញ័រពហុ-សម្រាប់ការគ្រប់គ្រងប្រភាគដ៏តឹង។
• ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖ អង្កត់ផ្ចិត/ប្រវែងស៊ីឡាំង (ម.ម), ល្បឿនបង្វិល (r/min), ជម្រាល (ដឺក្រេ), ថាមពល (kW), សមត្ថភាព (t/h), វិមាត្ររួម (ម.

| ការបញ្ជាក់ | អង្កត់ផ្ចិតស៊ីឡាំង (មម) |
ប្រវែងស៊ីឡាំង (មម) |
ល្បឿនបង្វិល (r/នាទី) |
ជម្រាល (សញ្ញាបត្រ) |
ថាមពល (kW) |
សមត្ថភាព (t/h) |
វិមាត្ររួម (L × W × H) (មម) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GS1.0 × 3.0 | 1000 | 3000 | 22 | 2–2.5 | 1.5 | 20–60 | 3500×1400×2200 |
| GS1.2 × 4.5 | 1200 | 4500 | 17 | 2–2.5 | 4 | 30–80 | 5700×1600×2400 |
| GS1.5 × 5.0 | 1500 | 5000 | 14 | 2–2.5 | 7.5 | 80–160 | 6860×1900×2810 |
| GS1.8 × 6.0 | 1800 | 6000 | 12 | 2–2.5 | 11 | 110–260 | 7300×2000×3000 |
| GS1.8 × 8.0 | 1800 | 8000 | 11.5 | 2–2.5 | 11 | 150–360 | 10000×2200×3200 |
Spiral Sand Washer (Screw Washer) - ការដកដីឥដ្ឋ និងសូត្រ
A ម៉ាស៊ីនបោកគក់ថ្មវិល(spiral sand washer / screw washer) ត្រូវបានប្រើក្នុងលាងសមាតនិងពិនិត្យរុក្ខជាតិដើម្បីយកដីឥដ្ឋ ដីល្បាប់ និងសារធាតុសរីរាង្គស្រាលចេញពីខ្សាច់ ហើយប្រមូលផ្តុំនៅពេលដែល "ភាពស្អាត" និងស្ថេរភាពនៃការចាត់ថ្នាក់គឺជាតម្រូវការទទួលយក។ អង្គភាពធ្វើការលាងសម្អាតជាបន្តបន្ទាប់ដោយរួមបញ្ចូលគ្នារវាងការបញ្ជូន និងការរំជើបរំជួលជាមួយនឹងការហៀរទឹកដែលបានគ្រប់គ្រង ដោយបំបែកសារធាតុកខ្វក់ចូលទៅក្នុងស្ទ្រីម slurry ខណៈពេលដែលការចែកចាយសម្ភារៈដែលស្អាតជាងទៅនឹងការហូរចេញ។
ការវាយតម្លៃលទ្ធកម្មគួរតែផ្តោតលើអថេរដែលកំណត់ដោយផ្ទាល់នូវប្រសិទ្ធភាពនៃការលាង និងស្ថេរភាពប្រតិបត្តិការ៖ពេលវេលាស្នាក់នៅ (អង្កត់ផ្ចិតវីស + ប្រវែងរនាំង) កម្រិតរំជើបរំជួល (ល្បឿនវង់) លក្ខខណ្ឌធារាសាស្ត្រ (អត្រាលំហូរទឹក និងការកំណត់ការហៀរ) និងការផ្ទុកសារធាតុរាវ (t/h និងមាតិកាភក់). ប្រសិនបើអថេរទាំងនេះមិនត្រូវបានផ្គូផ្គងនឹងបន្ទុកត្រួតពិនិត្យចរន្តទេនោះ បញ្ហាធម្មតារួមមានការដឹកជញ្ជូន-លើសពីការផាកពិន័យ សំណើមដែលបញ្ចេញមិនស្ថិតស្ថេរ និងការបាត់បង់សមត្ថភាពដោយសារតែការកកស្ទះនៃសារធាតុរអិល។
ដោយសារតែការអនុវត្តការបោកគក់ត្រូវបានរឹតបន្តឹងដោយប្រព័ន្ធ slurry របស់គេហទំព័រ វិសាលភាពគួរតែត្រូវបានកំណត់រួមជាមួយនឹងការបញ្ចេញទឹករំអិល ការដោះស្រាយ/ការបំភ្លឺ និងការកែច្នៃទឹក។. ផែនការដែលអាចដំណើរការបានសម្រាប់ការដោះស្រាយទំហំធុង ការគ្រប់គ្រងការហៀរទឹក និងការប្រើប្រាស់ទឹកឡើងវិញ ជាញឹកញាប់ភាពខុសគ្នារវាង "ខ្សាច់លាង" នៅលើក្រដាស និងគុណភាពស្របគ្នាក្នុងផលិតកម្ម។
សម្រាប់ទំហំត្រឹមត្រូវ និងសម្រង់ពីបំពង់ Octalសូមបញ្ជាក់៖ ប្រភេទសម្ភារៈចំណី កម្រិតដីឥដ្ឋ/ដីល្បាប់ប៉ាន់ស្មាន សមត្ថភាពគោលដៅ (t/h) តម្រូវការអនាម័យ (ដែនកំណត់ការផាកពិន័យប្រសិនបើបានបញ្ជាក់) ការផ្គត់ផ្គង់ទឹកដែលមាន ការរៀបចំការបញ្ចេញទឹក និងថាតើសៀគ្វីដោះស្រាយ/ការបំភ្លឺត្រូវបានរួមបញ្ចូលដែរឬទេ។ យើងនឹងតម្រឹមទំហំវីស និងជួរប្រតិបត្តិការទៅនឹងវត្ថុធាតុរឹង និងសមតុល្យទឹកពិតប្រាកដរបស់អ្នក ហើយកំណត់ចំណុចប្រទាក់ដែលត្រូវគ្នាសម្រាប់ស្នប់ កំណាត់ និងការគ្រប់គ្រងរអិល។

| ធាតុ | XS1050 | XS1275 | XS1575 | XS1875 | XS2080 |
|---|---|---|---|---|---|
| អង្កត់ផ្ចិតវីស (មម) |
1000 | 1200 | 1500 | 1800 | 2000 |
| ប្រវែង (មម) |
5000 | 5400 | 7200 | 7200 | 8000 |
| ល្បឿនវង់ (r/នាទី) |
18 | 16 | 14 | 12 | 8 |
| សមត្ថភាព (t/h) |
10–30 | 30–50 | 50–80 | 80–150 | 100–200 |
| ថាមពលម៉ូទ័រ (kW) |
11 | 15 | 30 | 37 | 45 |
| ប្រវែងវិមាត្រ (m) |
8 | 9.7 | 9.9 | 10 | 10.5 |
| ទទឹងវិមាត្រ (m) |
1.25 | 1.44 | 1.85 | 2.1 | 2.5 |
| កម្ពស់វិមាត្រ (m) |
2.2 | 2.4 | 2.8 | 3.2 | 3 |
ម៉ាស៊ីនបោកគក់ខ្សាច់មានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់។
ម៉ាស៊ីនបោកគក់ខ្សាច់ដែលមានប្រសិទ្ធភាព-ខ្ពស់ត្រូវបានប្រើដើម្បីកាត់បន្ថយភាពមិនស្អាត និងកែលម្អភាពស្អាតនៃខ្សាច់ដែលបានបញ្ចប់ និងភាពស៊ីសង្វាក់គ្នា។ លទ្ធកម្មគួរតែបញ្ជាក់ពីអង្កត់ផ្ចិតនៃ reel, feed-នៅក្នុងដែនកំណត់ទំហំ ទំហំដែលត្រូវការ និងទំហំដំឡើង។
ឯកតានេះត្រូវបានគេប្រើជាទូទៅនៅកន្លែងដែលគុណភាពខ្សាច់ដែលបានបញ្ចប់ត្រូវតែមានភាពស៊ីសង្វាក់គ្នាជាងមុន និងកន្លែងដែលគោលដៅនៃសមត្ថភាពតម្រូវឱ្យដំណើរការលាងសម្អាតមានស្ថេរភាព។ និយមន័យនៃលទ្ធកម្មគួរតែរួមបញ្ចូលភាពអាចរកបានទឹក ការគ្រប់គ្រងដីល្បាប់ និងថាតើគេហទំព័រនឹងដំណើរការរង្វិលជុំកែច្នៃទឹក ដោយសារកត្តាទាំងនេះមានឥទ្ធិពលលើស្ថេរភាពប្រតិបត្តិការ និងតម្រូវការអនុលោមតាមច្បាប់។
• ភាពខ្លាំង៖ ធ្វើអោយប្រសើរឡើងនូវគុណភាពខ្សាច់ដែលបានបញ្ចប់ និងស្ថេរភាពដំណើរការនៅក្នុងខ្សាច់-បង្កើតខ្សែ។
• ការពិចារណា៖ ការប្រើប្រាស់ទឹក និងការគ្រប់គ្រងដីល្បាប់ត្រូវតែត្រូវគ្នានឹងសមត្ថភាពកែច្នៃ/ការបំភ្លឺរបស់គេហទំព័រ។
• ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖ អង្កត់ផ្ចិត reel (mm), feed-in size limit (mm), សមត្ថភាព (t/h), ថាមពល (kW), វិមាត្រ (mm)។

| គំរូ | អង្កត់ផ្ចិត Reel (មម) |
មតិព័ត៌មាន-ក្នុងទំហំ (មម) |
សមត្ថភាព (t/h) |
ថាមពល (kW) |
វិមាត្រ (L × W × H) (មម) |
|---|---|---|---|---|---|
| HY2600 | φ2600 | តិចជាង ឬស្មើ 10 | 20–50 | 5.5 | 3195×2100×2700 |
| HY2800 | φ2800 | តិចជាង ឬស្មើ 10 | 30–70 | 5.5 | 3270×2100×2900 |
| HY3000 | φ3000 | តិចជាង ឬស្មើ 10 | 50–120 | 11 | 3766×2382×3100 |
| HY3216 | φ3200 | តិចជាង ឬស្មើ 10 | 120–180 | 15 | 4100×2800×3250 |
| HY3624 | φ3600 | តិចជាង ឬស្មើ 10 | 140–220 | 18.5 | 4300×3970×3685 |
| HY4530 | φ4500 | តិចជាង ឬស្មើ 10 | 180–250 | 22 | 6010×4450×4622 |
ជណ្តើរយន្តធុង
ជណ្តើរយន្តដាក់ធុងត្រូវបានប្រើសម្រាប់ការផ្ទេរបញ្ឈរ នៅពេលដែលប្លង់រោងចក្រពេញចិត្តនឹងការកាត់បន្ថយបង្រួមជំនួសឱ្យការបញ្ជូនតាមទំនោរយូរ។ លទ្ធកម្មគួរតែបញ្ជាក់ពីទំហំសម្ភារៈអតិបរមា កម្រិតសមត្ថភាព ចម្ងាយដាក់ធុង ល្បឿនដឹកជញ្ជូន និងជួរថាមពលដែលបានដំឡើង។
ឯកតានេះត្រូវបានជ្រើសរើសជាធម្មតាសម្រាប់ប្លង់រុក្ខជាតិបង្រួម និងការលើកបញ្ឈរដែលព័ទ្ធជុំវិញ។ ការត្រួតពិនិត្យលទ្ធកម្មគួរតែបញ្ជាក់ពីការបែងចែកទំហំសម្ភារៈជាក់ស្តែង និងហានិភ័យនៃវត្ថុបរទេស ដោយសារដុំពក ឬកំទេចកំទីដែលមានទំហំធំអាចបណ្តាលឱ្យមានការកកស្ទះ និងការបញ្ឈប់ដោយមិនបានគ្រោងទុក។ ការចូលប្រើការថែទាំ ទ្វារត្រួតពិនិត្យ និងកន្លែងផ្តល់សេវាសុវត្ថិភាព គួរតែត្រូវបានបញ្ជាក់ជាផ្នែកមួយនៃស្រោមសំបុត្រដំឡើង។
• ភាពខ្លាំង៖ ការបង្រួមបាតជើង និងការលើកបញ្ឈរដែលព័ទ្ធជុំវិញនៅក្នុងប្លង់តឹង។
• ការពិចារណា៖ ដុំពកធំ និងវត្ថុបរទេសបង្កើនហានិភ័យកកស្ទះ។ ទ្វារចូលពិនិត្យ និងថែទាំគួរតែត្រូវបានគ្រោងទុក។
• ចំណុចទិន្នន័យ RFQ សំខាន់ៗ៖ ទំហំសម្ភារៈអតិបរមា (ម.ម), សមត្ថភាព (m³/h), ល្បឿនដឹកជញ្ជូន (m/s), ចម្ងាយដាក់ធុង (mm), ថាមពល (kW)។

| គំរូ | ទំហំសម្ភារៈអតិបរមា (មម) |
សមត្ថភាព (m³/h) |
ល្បឿនដឹកជញ្ជូន (m/s) |
ចម្ងាយដាក់ធុង (មម) |
ថាមពល (kW) |
|---|---|---|---|---|---|
| 200 | តិចជាង ឬស្មើនឹង ២៥ | 3.5–8 | 1–1.25 | 400 | 3–7.5 |
| 250 | តិចជាង ឬស្មើ ៣០ | 5.5–12 | 1–1.25 | 500 | 3–7.5 |
| 300 | តិចជាង ឬស្មើ ៤០ | 15–30 | 1–1.25 | 500 | 3–11 |
| 400 | តិចជាង ឬស្មើ ៤០ | 50–90 | 1.4 | 512 | 7.5–18.5 |
| 500 | តិចជាង ឬស្មើ ៤០ | 70–110 | 1.5 | 688 | 11–22 |
| 630 | តិចជាង ឬស្មើនឹង 50 | 110–180 | 1.5 | 688 | 11–22 |
ការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធខ្សែសង្វាក់ផលិតកម្ម Rock Crusher សម្រាប់លក់
ដ្យាក្រាមនេះបង្ហាញពីស្តង់ដារចំនួនបួនខ្សែសង្វាក់ផលិតកម្មថ្មកំទេចប្លង់តាមសមត្ថភាព៖150–200 TPH, 350–400 TPH, 600–800 TPH, និង 1000–1200 TPH. ប្លង់នីមួយៗរួមបញ្ចូលគ្នានូវការចិញ្ចឹម ការកំទេច និងការបញ្ចាំង ដើម្បីផ្តល់ការប្រមូលផ្តុំទំហំពហុ-ជាមួយនឹងការបិទ-សៀគ្វីត្រឡប់មកវិញ។ ចែករំលែកសម្ភារៈរបស់អ្នក ទំហំចំណីអតិបរមា ផលិតផលគោលដៅ និងតម្រូវការ tph-Octal Pipe នឹងផ្គូផ្គងការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធបន្ទាត់សមស្រប។

មុន-ការត្រួតពិនិត្យការដឹកជញ្ជូន និងការត្រួតពិនិត្យការចេញផ្សាយ
មុនពេលចែកចាយ ទម្លាប់នៃការចេញផ្សាយជាក់ស្តែងជាធម្មតាត្រូវបានបង្កើតឡើងជុំវិញការបញ្ចប់-ការអនុលោមតាមផលិតផល លទ្ធភាពតាមដាន និងការត្រៀមវេចខ្ចប់៖
• ការផ្ទៀងផ្ទាត់វិមាត្រសម្រាប់ចំណុចប្រទាក់សំខាន់ៗ និងចំណុចទំហំសំខាន់ (ដែលអាចអនុវត្តបានតាមគំរូ/ជាក់លាក់)
• ការត្រួតពិនិត្យមើលឃើញសម្រាប់ហានិភ័យនៃការខូចខាត ភាពត្រឹមត្រូវនៃការតោង និងភាពពេញលេញនៃការដំឡើង
• ការត្រួតពិនិត្យអត្តសញ្ញាណ៖ សេចក្តីយោងគំរូ និងផ្លាកលេខ តម្រឹមជាមួយបញ្ជីវេចខ្ចប់ និងវិសាលភាពលំដាប់
• ការផ្ទៀងផ្ទាត់ការវេចខ្ចប់៖ ចំនួនធាតុ ការបំបែកគ្រឿងបន្លាស់/គ្រឿងបន្លាស់ និងការមើលឃើញស្លាកសញ្ញា ដើម្បីកាត់បន្ថយការទទួលបាន{0}}ការកើនឡើង
ព័ត៌មានលម្អិតនៃការចេញផ្សាយបន្ថែមត្រូវបានបញ្ជាក់ជាទូទៅសម្រាប់ការទទួលបានកាន់តែរលូន៖
• ការសម្គាល់ច្បាស់លាស់ និងការកំណត់អត្តសញ្ញាណក្នុងមួយប្រអប់ ឬឯកតា (ម៉ូដែល បរិមាណ សរុប/ទម្ងន់សុទ្ធតាមតម្រូវការ)
• គ្រឿងបរិក្ខារ និងគ្រឿងបន្លាស់ដែលខ្ចប់ដោយឡែកពីគ្នាជាមួយនឹងស្លាកសញ្ញាច្បាស់លាស់ ដើម្បីជៀសវាងការពន្យារពេលនៃការដំឡើងគេហទំព័រ
• ការតម្រឹមកញ្ចប់ឯកសារទៅវិសាលភាព PO និងធាតុបញ្ជីវេចខ្ចប់
សំណួរគេសួរញឹកញាប់

សំណួរទី 1: តើម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មដំណើរការយ៉ាងដូចម្តេច?
សំណួរទី 2៖ ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មចល័តធៀបនឹងឧបករណ៍កំទេចថ្មចល័ត-តើអ្វីជាភាពខុសគ្នាសម្រាប់អ្នកទិញ?
សំណួរទី 3: តើខ្ញុំជ្រើសរើសទំហំម៉ាស៊ីនបូមខ្សាច់តំរៀបស្លឹកត្រឹមត្រូវដោយរបៀបណា (វីសតែមួយទល់នឹងវីសពីរ)?
សំណួរទី 4: តើអ្នកផ្តល់ការជួលម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មឬមានតែម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មសម្រាប់លក់ទេ?
វិញ្ញាបនប័ត្រ

វិញ្ញាបនបត្រ CE

វិញ្ញាបនបត្រ ISO 9001

វិញ្ញាបនបត្រ API Q1

វិញ្ញាបនបត្រ ABS

វិញ្ញាបនបត្រ AP-5L

វិញ្ញាបនបត្រ API-5CT
| ធាតុសំខាន់ | អ្វីដែលត្រូវផ្តល់ | អ្វីដែលត្រូវបញ្ជាក់ (ការទទួលយក) |
|---|---|---|
| សម្ភារៈ & សំណឹក | ប្រភេទសម្ភារៈ + ភាពរសើបនៃការពាក់ | ប្រភេទម៉ាស៊ីនកិន + ពាក់-ផែនការផ្នែក (ស្រទាប់/ញញួរ) |
| ទំហំចំណីអតិបរមា (មម) | ទំហំដុំអតិបរមា / ដែនកំណត់ទំហំចំណី | ការបើកចំណី & ជាមុន-តម្រូវការអេក្រង់ |
| សមត្ថភាព (t/h) | តម្រូវការ tph + លក្ខខណ្ឌចំណី | ក្រុមតន្រ្តីសមត្ថភាពដែលបានវាយតម្លៃនៅលក្ខខណ្ឌជាក់លាក់ |
| ផលិតផលគោលដៅ / ចំណាត់ថ្នាក់ | ទំហំគោលដៅ + ខ្សែកោងចំណាត់ថ្នាក់ | ការជ្រើសរើសដំណាក់កាល + សំណាញ់អេក្រង់ / ដំណើរការឡើងវិញ |
| ប្រភេទសៀគ្វី | សៀគ្វីបើកឬបិទ | ស្ថេរភាពរង្វិលជុំ និងសមាមាត្រនៃចរន្តឈាម |
| ដំណាក់កាល Crusher | តម្រូវការបឋម + អនុវិទ្យាល័យ | ថ្គាម + ផលប៉ះពាល់ / កោណ / ញញួរ + ទម្រង់ VSI ស្រេចចិត្ត |
| ស្តង់ដារថាមពល | វ៉ុល / ប្រេកង់ + វិធីសាស្រ្តចាប់ផ្តើម | ការតម្រឹមម៉ូទ័រ kW និងភាពឆបគ្នានៃអគ្គិសនី |
| ការទទួលយកការចែកចាយ | ការត្រួតពិនិត្យ/ឯកសារដែលត្រូវការ | ជួរកំណត់ការបង្ហូរចេញ + ពាក់-វិសាលភាពផ្នែក + ផ្លាកលេខ/បញ្ជីវេចខ្ចប់ត្រូវគ្នា។ |
ស្លាកក្តៅ: ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មសម្រាប់លក់, ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មចល័ត, ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្ម, ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្គាម, ម៉ាស៊ីនកំទេចផលប៉ះពាល់, ម៉ាស៊ីនកំទេចកោណ, ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មចល័ត, ម៉ាស៊ីនកំទេចថ្មខ្នាតតូច
បន្ទាប់ 2
គ្មានព័ត៌មានអ្នកអាចនឹងចូលចិត្តផងដែរ
ផ្ញើរសំណួរ











